A következő napokban megismerkedhettek a csapatunkkal, majd a mentorunkkal. Kezdjük is a Darila megálmodójával, aki ebben a projektben egyszerre a csapat vezetője, házi pszichológusa és virágkötője. Aki hallotta már Szilviát a Dariláról beszélni, nem maradt kétsége, hogy igazi szenvedélye az emberek és az ajándékozás. Fontos számára, hogy egy valódi gyakorlati problémára válaszoljunk a Darilával, egy olyan innovatív megoldással, ami igazán praktikus, de mindvégig tudatosan szem előtt tartja az emberi, társadalmi és környezeti értékeket. A csapat alapításakor valódi örömprojektet ígért és azóta is elhivatott abban, hogy a Darila a közös értékeink mellett úgy fejlődjön, hogy abban igazán jó legyen dolgozni, illetve ügyfélnek és üzleti partnernek lenni. Csapatbemutatkozó sorozatunk első részében, Takács Szilvia, a Darila ötletgazdája válaszol 3 kérdésre.
Mi volt a legemlékezetesebb ajándék, amit kaptál?
Igazán régen volt, de ma is tisztán emlékszem rá. 4 éves múltam, korán ébredtem aznap és láttam az ablakból, hogy Apa jön haza reggel munkából, a kezében egy fehér szegfű csokorral. Tudjátok, celofánban, műanyag szalaggal, tipikus 90-es évek ajándék csokra. Odaadja a csokrot Ancinak, aki nagyon örül neki, édesanyám imádta a virágokat és az ajándékokat, még a legegyszerűbbeket is. Aztán előkerült Apa táskájából egy csodaszép rózsaszín kisdoboz, benne egy fehér orchidea fiolában, ez volt az első virág, amit életembe kaptam ajándékba nőnapra. Én annyira örültem neki, és olyan büszke voltam rá, hogy nekem is van saját virágom. Emlékszem az ablakba raktuk a szobámba, hogy ne törjön össze, mennyit nézegettem, hogy milyen szépséges és mutogattam, amikor jött valaki hozzánk. Számomra gyönyörű volt és tökéletes ajándék. Imádtam. Apa szerintem már rég el is felejtette, de én azóta sem tudok úgy orchideára nézni, hogy ne jutna eszembe az apró rózsaszín doboz, a fehér virág és az a reggel, pedig évtizedek teltek el. Nekem ilyen a tökéletes ajándék, amitől az ajándékozott ennyire különlegesnek és szeretettnek érzi magát, ennyi örömet okoz és kitörölhetetlen nyomot hagy az emlékeiben.
Honnan jött a DARILA ötlete?
Abban a különleges helyzetben vagyok, hogy a barátaim és rokonaim többsége férfi. Ráadásul éveket dolgoztam személyi asszisztensként és irodavezetőként főleg olyan munkahelyeken, ahol rajtam kívül ugyancsak férfiak dolgoztak. Így az elfelejtett évfordulókat, az ajándékötletek hiányát vagy az utolsó pillanatos impulzív vásárlást tényleg nem csak a statisztikákból ismerem. Azt látom, hogy nekik nagyon fontos a gondoskodás, szeretnek meglepetést okozni, ajándékozni, de sokszor ez nehéz, idő vagy ötlet hiányában. Ráadásul egyre több barátom él külföldön, így tudom, hogy nekik is milyen tortúra az itthon élők ajándékozása. Én is tapasztalom, hogy milyen nehézségbe ütközöm és milyen kompromisszumokat kell megkötnöm, ha nem tudok hazaérni az ünnepekre a szülőfalumba és Budapestről kell ajándékoznom. Szeretnénk, hogy az ajándékozás ne rémálom legyen, hanem tényleg öröm. A Darila erre megoldást nyújt, hiszen egy olyan online platformot fejlesztünk, ami a szándéktól a kézbesítésig végigkíséri a folyamatot. Ráadásul úgy, hogy az ajándékozás alapértékei nem hogy nem sérülnek, hanem inkább plusz értékekkel egészülnek ki. Kiváló, magyar termékeket ajándékozhatunk és támogathatjuk a helyi vállalkozókat, alapítványokat és jót teszünk a környezetünknek is. A legdrágább ajándék, a rosszul megválasztott ajándék. Az ajándékhoz nem ad hozzá semmit a kényelmetlenség, amin keresztül megyünk, miközben beszerezzük. Szerintem nem attól lesz értékes egy ajándék, nem attól érzem magam szeretve, hogy stresszelted magad miatta napokig, elégettél vele egy csomó pénz és energiát. Mi arra biztatunk mindenkit, hogy legyen tudatos az ajándékozásban és mi segítünk valóban jelentésteli ajándékot adni, ami akár évtizedek múlva is megdobogtatja az ajándékozott szívét.
Milyen a közös munka a csapattal, milyen a DARILA projekten dolgozni?
Természetesen elfogult vagyok, mert én vezetem a csapatot, de nagyon szeretem a közös munkát. Bettivel és Szilárddal nem csak tudunk, de nagyon szeretünk is együtt dolgozni. Az, hogy az ország három teljesen különböző részéből jöttünk, más területen tanulunk, hogy teljesen más életszakaszban kerültünk a projektbe, pedig különösen színessé és izgalmassá teszi a közös munkát. Szerencsére az alapértékeink megegyeznek, mindannyiunknak fontos az, hogy valódi értéket teremtsünk azzal amit csinálunk és nem kötünk abban kompromisszumot, hogy mennyire önazonos és átlátható módon szeretnénk ezt az ötletet sikerre vinni. Számomra ráadásul jó kis szakmai kihívás ez, hiszen mind a pszichológia tanulmányaimat, mind a virágkötészetben szerzett tapasztalataimat felhasználhatom, hogy napról napra egyre jobb legyen a Darila. A HSUP remek lehetőség arra, hogy ezt az ötletet életre hívjuk, ráadásul mind a HSUP szervezőitől, mind a Szegedi Tudományegyetemtől ehhez minden segítséget megkapunk, színvonalas workshopokkal és tapasztalt mentorokkal segítik a munkánkat. Bár szorgalmasan és elhivatottan dolgozunk, számomra ez mégis igazi örömprojekt és törekszem arra, hogy mindenkinek az legyen, aki részt vesz benne.