Elindult 3 kérdés sorozatunk, amelyben megismerkedhettek a csapatunkkal, majd a mentorunkkal. Csapatunkhoz másodikként, Betti csatlakozott januárban, mint a csapat kommunikációsa és marketingese. Már az első beszélgetés után nem volt kérdés, hogy a csapatunkban a helye. Nemcsak azért, mert marketing és kommunikációs területen aranyat ér a munkatapasztalata és a folyamatban lévő tanulmányai, hanem mert egyértelműen osztozik az ajándékozás újragondolásával kapcsolatos küldetésünkben, továbbá számára is szívügy, hogy segítsük láthatóvá tenni magyar kézműveseket, helyi vállalkozókat és a kiváló magyar termékeket. Betti szabadidejében horgol és így alapos helyismerete van a kézműves csoportokban, tudja és hatékonyan képviseli is az alkotókat a Darila partnerkapcsolataival kapcsolatos etikus alapelvek megalkotásában. Csodaszép horgolt munkáját már láthattátok Anyák napi nyereményjátékunkban is. Csapatbemutatkozó sorozatunk második részében, Nagy Bettina, a Darila marketingese válaszol 3 kérdésre.
Mi volt a legemlékezetesebb ajándék, amit kaptál?
A legemlékezetesebb ajándékot nagymamámtól kaptam, mégpedig egy menyasszonyi ruhát. Az a különleges ebben a ruhában, hogy ezt viselte a mamám és édesanyám is az esküvőjükön. Még a ‘60-as években kézzel varrták a menyasszonyi ruhát és azóta tökéletes állapotban lett megőrizve, ami generációról generációra száll a családunkban. Számunkra fontosak a hagyományok és az értékek megőrzése és átadása, ezért is tetszett meg a Darila alapvetése és küldetése. Nem csak a családom, de a Darila számára is fontos, hogy ne személytelen tucat ajándékot kapjanak az emberek, hanem olyat, aminek értéke, üzenete, jelentése van.
Hogy kerültél a Darila csapatába?
Az első HSUP-félév végén volt lehetőségünk dönteni, hogy szeretnénk-e csapattal tovább folytatni a következő félévet, vagy pedig csapat nélkül teljesítenénk a képzést. Végignéztem, hogy milyen ötletek jutottak tovább az ötletversenyen, és nagyon megtetszett maga a Darila elképzelése, kíváncsi voltam, hogy mi van még emögött, ezért felkerestem az ötletgazdát, Szilviát. Megbeszéltünk egy időpontot, amikor tudunk beszélni, majd mindketten úgy döntöttünk, hogy szeretnénk együtt dolgozni az ötleten.
Amivel a csapatot tudom segíteni az a marketingben szerzett tapasztalatom és a kézműves termékek iránti szeretetem. Kiskorom óta horgolok és kötök szabadidőmben, és az évek alatt a hobbimból egy másodlagos bevételi forrásra is szert tettem. Amikor elolvastam, hogy mi a Darila fő célkitűzése és milyen értékeket képvisel, nagyon megörültem, hogy végre van egy olyan startup ötlet, ami nem csak az online kereskedelemmel akar foglalkozni, hanem fontosnak tartja a hazai kézműves kis-és középvállalkozások, illetve a hazai alapítványok és civil szervezetek kiemelését.
Nagyon jó egy olyan startupnak a része lenni, aminek fontos a társadalmi felelősségvállalás és az olyan értékek képviselete, mint például a minőségi és hazai termékek biztosítása. Nem csak egy tárgyat szeretnénk értékesíteni, hanem az öröm, az elégedettség érzését, részben ezért is vagyok büszke arra, hogy ennek a projektnek a részese lehetek.
Milyen a közös munka a csapattal, milyen a DARILA projekten dolgozni?
Bár nagyon vegyes területekről érkeztünk, gyorsan megtaláltuk az összhangot. Igyekszünk minden feladatot közösen átbeszélni és nem tenni egymásra terheket. Próbálunk nem tarthatatlan időpontokkal dolgozni és olyan feladatokat vállalni, amik nem idegenek számunkra. Nagyon fontos a csapatmunka, sokat tanulhat az ember saját magáról és a csapatban betöltött szerepéről, hozzáállásáról is ezalatt a félév alatt.
Beleszerettem a Darilába és a csapatomba is, mert az ajándékozás számomra mindig az örömmel volt egyenlő, szerencsére ezt mindhárman így érezzük, ezért sem teher számunkra ez a félév, hanem egy örömprojekt, amiben nagyon jó dolgozni.
Reméljük, hogy a közös munka, a befeketett idő és energia mind meghozza a gyümölcsét a nyár folyamán.